Save the date: ICM Kennisparade 2026
SAVE THE DATE
Zet het alvast groot in je agenda:
maandag 21 september 2026 – ICM Kennisparade.
Een inspirerende dag voor HR-professionals, L&D’ers en leidinggevenden die werk maken van de ontwikkeling van mensen, teams en organisatiecultuur. Dit jaar op een ontzettend mooie nieuwe locatie: De Utrechtse Stadsvrijheid in Utrecht.
Als gewaardeerde relatie van ICM ben jij van harte uitgenodigd om samen met een collega het event geheel kosteloos bij te wonen. Een dag vol inspiratie, nieuwe ideeën en ontmoetingen met vakgenoten. Binnenkort maken we het programma bekend, maar één ding kunnen we alvast beloven: dit wil je niet missen.
Doelgroep
De ICM Kennisparade is bedoeld voor HR-professionals, L&D-specialisten en leidinggevenden die dagelijks werken aan de ontwikkeling van mensen en teams.
Geef je leiding aan verandering, werk je aan organisatiecultuur of wil je de samenwerking binnen je team versterken? Dan biedt deze dag je inspiratie, praktische inzichten en nieuwe perspectieven om samen verder te groeien.
Aftermovie
Is dit de eerste keer dat je de Kennisparade bezoekt? Met deze aftermovie van de vorige editie krijg je een goede indruk van wat we je te bieden hebben.
Locatie
Dit event vindt plaats op maandag 21 september bij De Utrechtse Stadsvrijheid in Utrecht.
Locatie
De Utrechtse Stadsvrijheid
Sophialaan 1
3542 AR Utrecht
Open deze locatie in Google Maps
Op de ICM Kennisparade 2026 beleef je een dag vol inspiratie, interactie en praktische inzichten. Bekijk hier het programma met de workshops en sprekers die je helpen om jouw organisatie toekomstbestendig te maken. Van een inspirerende keynote met Paul Iske tot interactieve workshops en waardevolle netwerk momenten. Deze dag biedt alles wat je nodig hebt om écht het verschil te maken. Neem alvast een kijkje en ontdek wat je kunt verwachten!
-
- 09:00 uur – Inloop: Tijd om binnen te rollen en een lekkere koffie te pakken.
- 09:35 uur – Opening Erik Smithuis: De dag wordt officieel geopend.
- 09:50 uur – Keynote: Laat je inspireren door Paul Iske.
- 10:30 uur – Tijd voor koffie: Laat Pauls boodschap even landen en bereid je voor op de eerste sessie.
Hierna is er de keuze tussen één van onderstaande programma’s:
- 10:50 uur – Talk/ Spreektafelronde 1: Laat je inspireren door onderwerpen die er toe doen.
- 11:35 uur – Talk/ Spreektafelronde 2: Klaar voor ronde twee? Meer leren, meer ontdekken!
Óf:
- 11:00 – Workshopronde 1: Duik dieper in de onderwerpen die jouw organisatie vooruit helpen.
- 12:30 – Lunch voor alle deelnemers
Na de lunch is er de keuze voor één van onderstaande programma’s:
- 13:15 – Workshopronde 2: Volg een nieuwe workshop die inspeelt op de uitdagingen van vandaag en morgen.
Óf:
- 13:30 – Talk/ Spreektafelronde 3: Doe praktische kennis op die je meteen kan toepassen.
- 14:15 – Talk/ Spreektafelronde 4: Kies jouw laatste en haal het maximale uit het event.
Voor het laatste deel van de dag is de keuze tussen de volgende programma’s:
- 15:00 uur – Ervaringssessie: Leer van praktijkervaringen en echte verhalen uit het werkveld.
Óf:
- 15:05 – Workshopronde 3: Samen verdiepen in de uitdagingen en kansen van morgen.
- 16:35 – Plenaire afsluiting: Met een verrassend moment vol verbinding.
- 17:00 uur – Borrel: De perfecte gelegenheid om bij te praten en de dag af te ronden met een drankje!
Het programma wordt steeds aangevuld, dus houd de pagina en de socials in de gaten.
InschrijvenKeynote spreker - Paul Iske
Erik Smithuis
Erik Smithuis houdt zich al bijna 30 jaar bezig met positieve psychologie en de kracht van persoonlijke ontwikkeling. Hij schreef meerdere boeken, waaronder ‘Be a Light for your Neighbourhood’ en ‘Een Gouden Toekomst’. Hij bouwde met succes ICM opleidingen & trainingen op, die veelvuldig is uitgeroepen tot de top 10 beste werkgevers van Nederland. Zijn missie is anderen te inspireren tot persoonlijke groei en meer zelfinzicht. Hij weet op heldere wijze zijn visie met een vleugje humor over te brengen.
Thomas Damen
Stephan van Ummelen
Stephan Ummelen is spreker, trainer en auteur op het gebied van werk, betekenis en authenticiteit. Hij begeleidt organisaties bij vraagstukken rondom zingeving, cultuur en leiderschap, met oog voor de menselijke kant van werk. Daarnaast doet hij wetenschappelijk onderzoek naar authenticiteit en schreef hij het boek Betekenis & Bullshit, over hoe organisaties kunnen bouwen aan een cultuur waarin mensen daadwerkelijk betekenis ervaren in hun werk.
Talk: Houvast. Relaties tussen cultuur en prestaties
Jeanneke Scholtens
Alexander Huber
Alexander Huber is trainer en spreker met ruim tien jaar ervaring in het begeleiden van professionals bij complexe ICT-oplossingen. Hij maakt technologie begrijpelijk, praktisch en direct toepasbaar. Als vroege gebruiker van AI onderzoekt hij hoe kunstmatige intelligentie professionals kan helpen slimmer te werken en sneller van idee naar toepassing te komen. Met zijn praktische aanpak vertaalt Alexander complexe AI-ontwikkelingen naar concrete inzichten voor organisaties en professionals.
Workshop: Experimenteren met AI
Alma Wattimena
Alma is trainer, facilitator en storyteller en onderzoekt hoe aandacht, aanwezigheid en echte verbinding bijdragen aan leren en samenwerking. Vanuit haar achtergrond in mindfulness-in-actie helpt zij mensen om met meer nieuwsgierigheid, bewustzijn en openheid met zichzelf en anderen om te gaan. Van oorsprong is Alma opgeleid tot meester in de rechten, maar haar fascinatie voor menselijk contact bracht haar naar het vak van trainer en facilitator. In haar werk combineert zij onder meer mindfulness, geweldloze communicatie, Theory U en storytelling om betekenisvolle gesprekken en duurzame verandering mogelijk te maken.
Workshop: Verbindende communicatie voor HR
Marjon Bohre
Hans van der Loo
Frank Wijers
Emilie & Cecile
Emilie en Cecile werken als organisatieadviseur en L&D-expert bij ICM Opleidingen & Trainingen. Zij begeleiden organisaties bij vraagstukken rondom leren, ontwikkelen en veranderen, met speciale aandacht voor leiderschap, samenwerking, cultuur en duurzame gedragsverandering. Met hun achtergrond in communicatie, Learning & Development en organisatieontwikkeling combineren zij wetenschappelijke inzichten met een sterke focus op de praktijk. Hun aanpak is mensgericht, doelgericht en gericht op blijvende impact binnen organisaties.
Workshop: L&D
Dit event vindt plaats op maandag 21 september 2026 bij DUS – De Utrechtse Stadsvrijheid in Utrecht.
Locatie
DUS – De Utrechtse Stadsvrijheid
Sophialaan 1
3542 AR Utrecht
Open deze locatie op Google Maps
Bereikbaarheid
De Utrechtse Stadsvrijheid ligt centraal in Nederland, in Utrecht. langs de A2. Het is goed bereikbaar met zowel me het openbaar vervoer als met de auto via bijvoorbeeld onze duurzame samenwerkingspartner Slinger.
- Openbaar vervoer: De snelste route naar DUS is via Utrecht Centraal. Op het busplatform pak je bus 3 richting Zuilen. Je stapt uit bij halte Utrecht, Muyskenweg. Na het uitstappen, loop je verder op de Amsterdamsestraatweg in noordwestelijke richting tot aan het eerste kruispunt (100m). Daarna sla je in zuidwestelijke richting linksaf de Muyskenweg in. Loop de gehele weg uit tot je onderaan de brug staat (300m). Hier kan je met de trap naar boven. Na ongeveer 600m ben je de brug over en ben je bij De Utrechtse Stadsvrijheid.
- Auto: Kom je met de aut0? Om makkelijk Utrecht binnen te komen, is het aan te raden om via de A2 te gaan. Volg de borden en neem de afrit 7-Utrecht-Ccentrum vanaf de A2. Neem de Plutoniumweg en Isotopenweg naar de Sophialaan. De Utrechtse Stadsvrijheid heeft 300 parkeerplekken op het nabijgelegen parkeerterrein.
- Fiets: Je kunt ook een OV-fiets huren vanaf station Utrecht Centraal (4,0 km), station Utrecht Zuilen (2,4 km) of station Utrecht Leidsche Rijn (5,6 km).
Vragen
Mocht je vragen hebben, stuur dan een mail naar events@icm.nl.
Als gewaardeerde relatie van ICM ben jij van harte uitgenodigd om samen met een collega het event geheel kosteloos bij te wonen.
Zet de datum van maandag 21 september 2026 alvast in je agenda.